Land of Silence – Tessa Afshar

I kolejna recenzja od Magdy:

Wow! Co za książka!

Przyjaciółka poleciła mi autorkę, której do tej pory nie znałam – Tessa Afshar. Korzystając z dobrej promocji z ciekawości zakupiłam w formie elektronicznej jedną z jej książek: „Land of Silence”. Kilka książek autorki jest już po polsku. Ta jeszcze nie.

.

Tessa Afshar pisze powieści którymi bohaterami są różne postacie biblijne. Od zakupu minęło trochę czasu, więc zdążyłam zapomnieć o jakiej postaci będę czytać.

Co ciekawe będąc w połowie wciąż nie mogłam skojarzyć kto jest tym biblijnym bohaterem. Żałuję, że w tym momencie sięgnęłam do opisu książki. Odkryć czytając byłoby jednak ciekawiej. Jeśli wolicie wiedzieć, zajrzyjcie do Mk 5,21-34, ale osobiście zachęcam do odkrycia w trakcie czytania 🙂

.

Główna bohaterka, Elianna jako nastolatka zostaje doświadczona przez życie. Nadziei dodaje jej perspektywa małżeństwa z Ethanem, z którym jest zaręczona. Z różnych względów ślub sie jednak odwleka. Kiedy wszystko już ma się pięknie ułożyć, niespodziewana sytuacja i decyzja, która w związku z nią podejmuje Elianna, drastycznie zmienia nie tylko jej życie.

.

Czy dla Elianny jest jeszcze nadzieja? Czy Bóg może przywrócić to co zawsze było jej marzeniem? Czy może rozwiązać jej problemy? Czy uzdrowi jej duszę? Czy jest cień szansy na happy end?

.

Dokładnie te pytania zadawałam sobie, kiedy od połowy książki łzy zaczęły mi cieknąć ciurkiem. Nie przestały właściwie do końca. Ciężko było mi się pogodzić z decyzją jaką podjęła, choć rzeczywiście w dużej mierze ją rozumiałam. Nie zmniejszało to jednak bólu.

.

Tak, było całe morze łez. Tak na margnesie, nie przypominam sobie kiedy ostatnim razem tak płakałam przy książce by obudzić się ze wciąż opuchniętymi oczami… Ale książka mnie w całości zachwyciła!

.

Choć historia opisuje czasy biblijne, w wielu momentach mogłam odnaleźć siebie i moje zmagania. Bohaterka zmaga się z wybaczeniem, zaufaniem Bogu, cierpieniem, odrzuceniem, rozczarowaniem. Ale najpiękniejsze jest to, że przechodzi piękny proces zbliżania się jeszcze bardziej do Boga i uleczenia przede wszystkim duszy.

.

Każdy rozdział rozpoczyna się zachęcającym fragmentem Biblii.

.

Polecam baaaardzo gorąco! Szczególnie tym, którzy na coś czekają albo cierpią i nie widzą nadziei na dobre zakończenie.